ÜRÜNLER
FROXIMUN TOXAPREVENT
Froximun ile
o Optimum iyileşme sağlamak
o Nemli bir ortam yaratmak
o Isı kaybını engellemek
o Oksijen geçişine imkan vermek
o Enfeksiyonu azaltmak ve önlemek
o Otolitik debridmanı hızlandırmak
o Granülasyon dokusunu artırmak
o Ağrıyı azaltmak
o Tedavide ekonomik olmak
o Kolay pansuman hedefimizdir.

Yara Tozu İçeriği
Yara tozunun etkin maddesi Clinoptilolite, ileri düzey teknoloji  (nano teknoloji) ile aktifleştirilmektedir. 8-10 halkalı biçimde hidratlı ve doğal olan mikro gözeneklerli bir yapıya sahiptir. Hidratize ve dehidratize olabilmektedirler. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında fiziki yapı itibariyle bir değişikliğe maruz kalmaz.
Kimyasal Yapısı
Hidratize edilmiş olan alkali alimünyum silikat.
Ampirik Formülü
Ampirik formülü içerisinde silikat, su ve oksijen yer almaktadır.
(Ca, K2, Na2, Mg)4, Al8, Si40, O96, 24H2O
Aktif Gözenek Çapı
0,4nm (4 angostrom)
Clinoptilolite Nedir?
Volkanik kayalar üzerinde yer alan zeolit elementlerden biri klinoptilolit molekülü ağ biçiminde kristal kafes yapısı itibariyle geniş bir yüzeye sahiptir. Bu sebepten dolayı absorban özelliği çoktur. 3 boyutlu yapıları içeren, alkali katyonların kristal biçiminde hidratlı alüminoslikatlarıdır.
Geriye dönüş sağlanabilecek biçimde su kaybetmeye, kazanmaya ve fiziki yapı itibariyle önemli değişiklik yaşamadan katyonların iyon değiş-tokuşunu sağlama yeteneğine sahip olmaları sayesinde karakterize edilebilmektedirler.
 
Yara Tozu Nasıl Kullanılmalıdır?
Uzmanlar tarafından farklı bir biçimde kullanımı önerilmediği takdirde hasarlı bölgenin üzerine ince bir tabaka biçiminde froximun yara bakım tozu pudrası dökülür. Bu önerilen işlem gün içerisinde iki ya da üç sefer tekrarlanır. Gerektiği durumlarda yara serum fizyoloji ile temizlenebilir, yara temizlendikten sonra tekrardan firoximun yara tozu pudrası uygulanır. Froximun uygulanmış olan bölgeyi isterseniz gazlı bez ile sarabilmeniz mümkündür.
Not: Nekroz oluşumu meydana gelmiş olan bölgelere froximunu uygulamadan önce bu bölgelerin temizlenmesi önerilmektedir.
 
KLİNOPTİLOLİT TOZ MİNERAL YARA BAKIM ÜRÜNÜ TEKNİK  ŞARTNAMESİ
1-Ürün,Mineral yapıda olmalı,klinoptilolit ihtiva etmelidir,ihtiva eden klinoptilolit    ileri teknoloji ile aktive (MAC) edilmiş olmalı.
2-Hidratize ve Dehidratize özellikte olmalıdır.
3-Ürün;Antiviral,Antibakteriyel ve Antifungal özelliklere sahip olmalıdır.
4-Ürün ;Yanıklarda ,dekübitis ülserlerinde,diabetik yaralarda,deri   ülserlerinde,travmatik ve cerrahi yaralarda, pişiklerde ve mantar da yüksek etkinliğe sahip olmalıdır.
5-Ürün;tekli 18 gr orijinal ambalajı içinde ,dış etkenlere karşı korunabilmesi için  yapışma tekniği ile izole edilmiş olmalı ,
ambalajı üzerinde  son kullanım tarihi ve    takibi açısından LOT numarası olmalıdır.
6-Ürün, Sağlık Bakanlığı onaylı ve UBB 'na kayıtlı olmalıdır.