ÜRÜNLER
YCELLBIO PRP KITI
FDA Onaylı Prp Kiti
 
 
 
 
PRP yani Platelet Rich Plazma (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) yöntemi ilk olarak 15 yıl önce stomatolojistlerin (Diş cerrahları) yaşlılara yerleştirdikleri titanyum implantların diş etleri zayıfladığı için kısa sürede düşmesini önlemeye yönelik bir çözüm aramaları sonrası geliştirildi. Öyle bir madde üretilmeliydi ki bu madde diş etine yerleştirildiğinde yumuşak olan bölge güçlenmeli ve implantı tutabilmeliydi. Bu güçlendirici maddenin vücut tarafından kabul edilmesi ve zaman içinde vücuttan atılmaması da gerekiyordu. Kanı santrifüje ettikten sonra pıhtılaştırdılar ve sert bir jel haline dönüşmesini sağladılar. Santrifüje edilmiş kanın ilk kullanımı uzun yıllar önce Japonya’da, sonraları İspanya ve Amerika’da başladı.
 
 
 
PRP medikal bir uygulamadır. Sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Doktor hastasını muayene ettikten sonra PRP tüpüne uygun yöntemle  gerekli miktarda kanı alır ve santrifüj işlemi uygular. Bu işlemin sonunda tüplerdeki kan bileşenlerine ayrılır: yani her mililitresinde yaklaşık 200.000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, böylece mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan bir plazma elde edilir. İşte buna PRP adı verilir. Trombositlerin kanın pıhtılaşması ile ilgili işlevleri var, fakat aynı zamanda bir doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikteki büyüme faktörlerini de salgılıyorlar. Dolayısıyla santrifüj işlemi uygulanan kandan elde edilen PRP, yani trombositi bol olan kısım ya mezoterapi yöntemiyle ya da maske haline getirilerek yüz, boyun, saç, vs istenen bölgeye uygulanıyor. Böylece dokulardaki hasarın ya da yaşlanmanın etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri istenen bölgeye verilmiş oluyor.ani kendi kanınızdan dolgu maddesi yapılıyor ve, yüzdeki temel kıvrımlara ve ince çizgilere uygulanıyor.
 
Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri 6-8 ay kadar dayanır. Dolgulu PRP hem kendi kanınızdan üretilir hem de doldurulan bölgedeki deri yaşlanmasına karşı geri sayım başlatan biyolojik bir süreci tetikler! Yani sadece doldurmaz aynı zamanda savunması zayıflamış, zamanın veya çevrenin yıpratıcı etkilerine karşı savaşmada yenik düşmüş bölgeye destek göndermiş olur.
 
PRP bir tür kök hücre tedavisi midir ?
PRP bir kök hücre tedavisi değildir. Ancak dolaylı yoldan kök hücreler üzerinde çalışır. Trombositlerin içindeki büyüme faktörleri deri hücrelerine fibroblast üretme mesajını ileten birer uyarandır. Fibroblastlar da kolajen ve elastin üretmek için anahtar niteliğindeki yapılardır. Dolayısıyla  Maxımal PRP kit olan,Ycellbio KIT PRP bütün bu süreci başlatan trombosit sayısını çoğaltarak dolaylı olarak kök hücreler ile çalışır, çünkü dolgu uygulaması sonrasında deride oluşan fibrin ağları ortamdaki kök hücreleri de kendi yapısında toplar. Ayrıca son yıllarda plastik cerrahlar yağ enjeksiyonu ameliyatları sırasında hastadan alınan kanla elde edilen PRP’ yı hastadan alınan yağ içine karıştırarak yağ enjeksiyonu uygulamasına başlamışlardır. Bu verilen yağın tutma olasılığını arttırmaktadır. Yine karın germe, yüz germe, meme dikleştirme ve küçültme gibi ameliyatlarda operasyon alanına ve insizyon hattına PRP uygulaması yapılması kanama, kötü yara iyileşmesi vb problemleri azaltmaktadır.
 
PRP’nin herhangi bir yan etkisi ya da enfeksiyon riski var mı ?
Şayet doğru kit kullanılırsa (Ycellbio) hiçbir riski ve yan etkisi yoktur. Çünkü Ycellbio her seans için tek kullanımlık enjeksiyon ve tüp içeren bir kittir. Son derece güvenlidir. Yan etkisi de olamaz çünkü sizden alınan size, sadece size fazlasıyla geri verilmektedir.
 
PRP’nin gözle görülen sonuçları nelerdir ?
Cilt daha parlak ve canlı görünür. Özellikle yüz bölgesinde karşılaştığımız güneş ve yaşlılık lekeleri yumuşar, göz altı bölgesi torbalanmalar ve mor renk değişikliklerinde düzelme olur. İnce çizgiler yumuşar. İnsanlar “Çok genç görünüyorsun. Estetik ameliyat mı yaptırdın?” diye sorabilirler. Oysaki son derece doğal bir yöntem olan PRP sadece zaten sizde olanı size daha güçlü bir şekilde geri verir. Bu da cildinizin savunma mekanizmasıdır. Bir güzel tarafı da PRP’nin etkileri uygulama yapılan bölgenin çevresinde de görülür. Yüze yaptırdığınızda saçlarınız da canlanır örneğin.
 
PRP uygulamalarında nasıl bir protokol izleniyor? Sonuç almak için kaç seans yaptırmak gerekir ?
Mezoterapi ile uygulanan uygulamalı PRP 15’er günlük aralarla 3-4 seans yapılır. 8-10 ay sonra 3-4 seanslık bir kür daha yapılır. Dolgu ve mezoterapinin bir arada uygulandığı bir başka protokol de var, burada da PRP 21-28 gün arayla 3 seans uygulanır. Altı ay sonra doktor hastasını kontrol eder. Şayet hasta menopoz dönemindeyse ya da sigara, alkol gibi kötü alışkanlıkları varsa doktor 1 kür daha yapmaya gerek duyabilir. Kişi kendine iyi bakıyorsa, sağlığına dikkat ediyor, cildini UV ışınlarından koruyor ise 2.kür için 1yıl hatta duruma göre 2 yıl beklenir.
 
PRP Kit Avantajları ve Özellikleri:
Yüksek Konsantrasyonlu (7 kez 9)
PRP platelet konsantrasyonu oranı, Y-cellbio PRP kiti kullanılarak santrifüj önce kandaki trombosit daha 7 ila 9 kat daha büyüktür ekstre edilmiştir. (Yüksek konsantrasyonlu PRP genellikle 4 ila 5 kat yüksek anlamına gelir)
Tek seferde 13,5 ml  kan alınarak PRP hazırlanır.
• Y-cellbio PRP Kiti ile 1,5 cc antikoagülan üzerine 13,5 cc kan alınarak 15 cc.  ye tamamlanır. Santrifüj işleminden sonra  1.500.000 / ㎕fazla  trombosit içeren yüksek konsantre PRP elde edebilirsiniz.
Kullanımı Kolaydır.
Hemen hemen hiç RBC yoktur . Saf PRP kolayca (PRP ; nispeten büyük bir miktarda RBC içerirse, enjeksiyonunda  hastada ağrıya neden olabilir) uygulanabilir ve ağrı yok denecek kadar azdır.
 Her türlü santrüfüjle hazırlanabilir.
 PRP Kit dünyanın ilk 15 ㎖ PRP kitidir ve her türlü santrifüjle uyumludur.
            
PRP nedir?
- PRP kısaltmasıdır Platelet Rich Plazma trombosit oranı yüksek plazma anlamına gelir.
- Kan santrifüjle eritrosit, plazma ve trombosite ayrılır.PRP;  Plazmanın büyüme faktörü açısından zengin  ve 1.000.000 / ul  trombosit sayısı olarak elde edilen kısmı olarak ifade edilir. 
PRP: Platalet rich plasma ( Trombositlerden zengin plazma )
- Platelet Rich Plasma
- 1.000.000 / ul PLT  sayısı
- İçerdiği yüksek PLT ile güçlü etkinliği vardır.
PPP: Platelet poor plasma  ( Trombositten yoksun plazma )
- Trombosit bakımından yoksul plazma
- Birkaç PLT sayımı
- PRP  etkinliği yok.
 
PRP NEDİR:
PRP (Platelet Zengini Plazma) içinde yoğunlaştırılmış plateletler içinde zengin büyüme faktörü bulunduran küçük volümdeki konsantre platelettir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.    
 
KİT İLE PRP UYGULAMA
Önce enjektör  ile 1,5 cc Antikoagülan alınır, Vücuttan alınan kanın pıhtılaşmaması için 1,5cc lik Antikoagülanlı enjektör ile 13,5 cc kan alınır. Enjektörle ile alınan kan hava ile hiç temas etmeden  YCELLBİO Kite alınarak santrifuj  edilir, kit etkisi ile Kırmızı Kan, Beyaz Kan ve PRP Hücreleri birbirinden ayrılır, Elde edilen PRP Enjektöre çekilir.Elde edilen PRP istenilen bölgeye enjekte edilir.
Dermatoloji, Dahiliye, Gerontoloji
Epirdermis güçlendirmesi ve organ nakli
Ülser ve kronik yaralanmalar.(Örn: radyasyon sonrası yaralar) Cerrahi Uygulamalar
Kalp ameliyatları
Abdominal ameliyatlar
Maxilofacial ameliyat
Ortopedik ameliyat
Plastik ve rekonstraktif ameliyatlar
Ciddi yanık tedavileri  Araştırma & Geliştirme
Araştırma Geliştirme
Hücre ayırımı
Otolog hücre kültürlemesi
Hücre farklılaştırması
Doku rejenerasyonu
İyileşme  
Diş Uygulamaları
Diş çekimi ve kıkırdak
Diş takımı
 
PRP UYGULAMA ALANLARI                      
Plateletler vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız plateletleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilmektir, böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, Çünkü PRP ile elde edilen plateletlerin yoğunluğu kandakinden 7 ila 9 kat fazladır.                   
KIT İLE  PRP AYRIŞIM SÜRECİ•              
1- Antikoagülan Alımı
Önce  20 cc lik enjektör ile 1,5cc Antikoagülan alınır.•   
2- Hastadan kan alımı
Üzerine 13,5 cc kan çekilerek 15 cc ye tamamlanır.•      
3- Santrifuj  Etme
 Enjektöre ile alınan kan hava ile hiç temas etmeden 45 derecelik açıyla Ycellbio Kitin içine yavaş yavaş enjekte edilir vekapağı kapatılarak  santrifuje denge tüpüyle birlikte yerleştirilir  ve 3600 devirde 4 dakika santrifüj yapılır.• 
4- Vortex Etkisi
Vortex etkisi ile Kırmızı Kan, Beyaz Kan ve PRP Hücreleri birbirinden ayrılır.•     
5- PRP
Elde edilen PRP Enjektör ile alınır.•       
6- PRP Enjekte Etme
Elde edilen PRP istenilen bölgeye enjekte edilir. 
 
PRP TEDAVİSİ ÖNCESİ VE SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
1)            PRP Uygulamaları Öncesinde ve sonrasında aşağıdaki hususları hekiminize danışabilirsiniz. Bu bilgiler hekim tavsiyesi yerine geçmez.
2)            PRP işlemlerinden 3-4 gün öncesi hastanın kan sulandırıcı ilaçları (Warfarin, Aspirin) Hormon ilaçlarını, Grip tedavisinde kullanılan ilaçları, Ağrı kesici ilaçları (Parol kullanılabilir) ve Antidepresan ilaçları almaması gerekmektedir.
3)            Trombositopenisi, Hipofibrinojenemisi, ateşli hastalığı olanlar, sepsis, akut ve kronik enfeksiyonu, kronik karaciger patalojisi olan hastalar ile kanserli ya da kanser  tedavisi  görmüş hastalar PRP tedavisi için uygun değildir.
4)            Daha etkin bir tedavi için PRP işlemi sonrası hastanın kan sulandırıcı, antienflamatuar ilaçları bir süre kullanmaması buz uygulaması yapmaması önerilmektedir.
5)            Ortopedi ve spor yaralanmalarında PRP tedavisi sonrasında hekimin uygun gördüğü fizik tedavi uygulamalarına ise devam edilmesi tavsiye edilir.
6)            PRP uygulamasından sonra pıhtı riski nedeniyle hastaların  7 gün süresince ucuş yapmamaları önerilir.
 
PRP TEDAVİSİ ÖNCESİ VE SONRASI NELERE  DİKKAT EDİLMELİ?
1) PRP Uygulamaları Öncesinde ve sonrasında aşağıdaki hususları hekiminize danışabilirsiniz. Bu bilgiler hekim tavsiyesi yerine geçmez.
2) PRP işlemlerinden 3-4 gün öncesi hastanın kan sulandırıcı ilaçları (Warfarin, Aspirin) Hormon ilaçlarını, Grip tedavisinde kullanılan ilaçları Ağrı kesici ilaçları (Parol kullanılabilir) ve Antidepresan ilaçları almaması gerekmektedir.
3) Trombositopenisi, Hipofibrinojenemisi, ateşli hastalığı olanlar, sepsis, akut ve kronik enfeksiyonu, kronik karaciger patalojisi olan hastalar ile kanserli ya da kanser  tedavisi  görmüş hastalar PRP tedavisi için uygun değildir.
4) Daha etkin bir tedavi için PRP işlemi sonrası hastanın kan sulandırıcı, antienflamatuar ilaçları bir süre kullanmaması buz uygulaması yapmaması önerilmektedir.
5) Ortopedi ve spor yaralanmalarında PRP tedavisi sonrasında hekimin uygun gördüğü fizik tedavi uygulamalarına ise devam edilmesi tavsiye edilir.
6) PRP uygulamasından sonra pıhtı riski nedeniyle hastaların  7 gün süresince ucuş yapmamaları önerilir.